+90 0212 871 19 90 info@badeguldag.com

Epilasyon tedavisinde uygulama öncesi
kişinin cilt yapısına uygun tedavi
uygulanmalıdır…

1- Lütfen tedaviden 1-2 gün önce tıraş olun veya tüyleri kesin. Bu yol cildi daha az hassas kılar. Cilt üzerindeki uzun kıllar lazer enerjisini emer ve enerjiyi israf ederek kıl köküne gitmesi gereken enerjiyi azaltır. Ayrıca bu kıllar yanık ve deri tahrişi olasılığını arttırır.

2- Tedaviden önceki hafta içinde ağda, sir ağda ve cımbız gibi yöntemler kullanmayın. Çünkü lazerin etkileyip yok edeceği kıl kökünü koparmış olursunuz. Bu da lazerin etkisini azaltır.

3- İlk aşama seanslara düzenli olarak gidilmesidir. Eğer seans aksatılırsa olumlu sonuç vermeyebilir. Bu yüzden düzenli olarak tedavi süreci devam ettirilmelidir. İkinci önemli aşama ise lazer epilasyon uygulanan kişi 3 gün boyunca asla güneş ışınlarına maruz kalmamalıdır. İşlemden sonra solaryum tehlikeli ve olumsuz olabilir bu yüzden önerilmemektedir.

4- Ağrı eşiğiniz düşükse işlemden 2 saat önce ağrı kesici almanız uygun olabilir. Ayrıca bazı kadınlar regl döneminde acıya daha hassas oldukları için regl öncesi ve sırasında uygulama yapılmayabilir.

5- Uygulama yapılacak bölgeye makyaj yapmayın. Makyaj lazer enerjisini emerek, daha az enerjinin kıl köküne ulaşmasına ve etkinliğinin azalmasına neden olur. Makyaj lazer ısısını artırarak ciltte tahriş veya yanık yapabilir. Lazer işleminden sonra makyaj yapılabilir.

6- Tedaviden iki hafta önce güneşlenmeyi azaltın. Bronz ten lazerin etkinliğini azaltır.

Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler ile ilgili aklınıza takılan ne varsa bizlere İLETİŞİM sayfamızdan yada 0212 871 19 90 numaralı hattımızı arayarak bilgi alabilirsiniz. Birçok hizmetimiz olduğundan diğer bir hizmetimiz olan LAZER EPİLASYON hizmetimizden faydalanabilirsiniz.